برای ششمين سال متوالی در مسابقات قهرماني كشور، پومسه روهای پایتخت بر سكوي قهرماني ايستادند

در پايان دوازدهمين دوره مسابقات پومسه قهرماني كشور، تيم تهران توانست براي ششمين سال متوالي كاپ قهرماني از آن خود نمايد، اصفهان عنوان نايب قهرماني را كسب كرد و همدان الف بر سكوي سوم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دوازدهمين دوره مسابقات پومسه قهرماني كشور در گروه مردان از صبح روز گذشته(يكشنبه) با حضور 341 پومسه‌رو از 26 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، اردبيل، البرز، ايلام، بوشهر،‌ تهران، خراسان جنوبی، خراسان‌رضوي، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوين، قم، كردستان، كرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گيلان، لرستان، مازندران، مركزي، همدان و يزد در «سالن امام‌ علي (ع)» دانشگاه آزاد اسلامي همدان و به ميزباني هيات تكواندو استان برگزار شد.

اين دوره از مسابقات در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار که در بخش انفرادی، رده های سنی كمتر از 12 سال، 12 تا 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال، 31 تا 40 سال، 41 تا 50 سال و 51 تا 60 سال، بالاي 61 سال و در بخش تیمی (3 نفره)، رده سنی كمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال بر روي شياپ‌چانگ رفتند.

همچنین در بخش پومسه ابداعی (انفرادی) تکواندوکاران در رده های سنی كمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال با يكديگر به رقابت پرداختند.

در پايان اين دوره از مسابقات، مردان پومسه‌رو تهراني با كسب 6 مدال طلا، 5 نقره، 4 برنز و 61 امتياز براي ششمين سال متوالي بر سكوي قهرماني ايستادند، اصفهاني‌ها با 4 مدال طلا، 5 نقره، 5 برنز و 48 امتياز نايب قهرمان شدند و تيم همدان الف با 3 مدال طلا، يك نقره، 2 برنز و 26 امتياز سوم شد.

تيم‌هاي البرز، مازندران، گيلان، خراسان‌رضوي و سمنان نيز به ترتيب در جايگاه چهارم تا هشتم قرار گرفتند.

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات برترین‌های این دوره از مسابقات به شرح ذيل معرفی شدند:

بهترین سرپرست: عبدالمجيد نظم ده (البرز)
بهترین مربی: حمید نظری (تهران)
بهترین داوران: عليرضا ميرزايي (مازندران) و سيدجواد موسوي (زنجان)
تیم اخلاق: فارس
بازيكن پهلوان: احسان كلاسنگياني (گلستان)
فني‌ترين بازيكن: علي سلماني (اصفهان)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بازگشت به بالا