اسدپور: شرايط در اين دوره از مسابقات متفاوت است

 سرمربي تيم‌ملي پومسه دانشجويان دختر گفت: اين دوره از مسابقات با شرايطي متفاوت برگزار مي‌شود و اين موضوع كمي كار را سخت مي‌كند اما سعي كرديم تركيب تيم را طوري انتخاب كنيم تا انشاا... نتيجه مورد نظر را بدست آوريم.

بیست و نهمین دوره مسابقات یونیورسیاد جهانی دانشجویان از 28 مردادماه تا 8 شهریورماه سال‌جاری به مدت 11 روز در کشور چین تایپه برگزار مي‌شود، فاطمه اسدپور سرمربي تيم‌ملي پومسه دانشجويان كشورمان در رابطه با اردوي آماده‌سازي تيم به روابط عمومي فدراسيون تكواندو گفت: از هفتم تيرماه اردو را با 6 نفر در مركز جهاني تكواندو آغاز كرديم و با توجه به زمان كمي كه در اختيار داشتيم روزانه دو تا سه نوبت تمرين را در نظر گرفتيم تا بتوانيم بهترين انتخاب را داشته باشيم كه در نهايت با 3 پومسه‌رو ادامه تمرينات را پيگيري مي‌كنيم.

وي افزود: شرايط برگزاري رقابت‌ها با دوره قبل كاملا متفاوت است، پيش از اين در مسابقات پومسه دانشجويان تنها در بخش استاندارد برگزار مي‌شد اما با اعلام كميته برگزاري مسابقات در اين دوره شاهد اجراي فرم‌هاي ابداعي هستيم. به اين شكل كه در دوره‌هاي گذشته در فينال رقابت‌ها دو فرم استاندارد اجرا مي‌شد اما الان براي كسب مدال طلا بايد بتوانند يك فرم ابداعي و يك فرم استاندارد در مرحله نهايي اجرا نمايند.

سرمربي تيم‌ملي پومسه دانشجويان دختر در ادامه تصريح كرد: اين موضوع كمي شرايط را سخت مي‌كند و اصلا نمي‌توان پيش بيني كرد كه در مسابقات چه اتفاقي مي‌افتد اما سعي كرديم نفرات حاضر در تيم را طوري انتخاب كنيم كه بتوانند در بخش استاندارد قدرتمند به اجراي فرم بپردازند تا راهي فينال شوند. همچنين در بخش ابداعي بتوانند نمايش خوبي را از خود بر جاي بگذارند. در واقع در اين نوع برگزاري يك مدال با دو شيوه اجرا فرم توزيع مي‌شود.

اسدپور در خصوص حريفان مطرحي كه در اين رويداد حضور پيدا مي‌كنند افزود: نمايندگان كشورهاي كره‌جنوبي، چين، چين تايپه، فيليپين، تايلند از مهمترين رقباي ما هستند.

وي در پايان گفت: در مدت زمان باقي مانده سعي مي‌كنيم بچه‌ها را به آمادگي مطلوب برسانيم و با توجه به شيوه برگزاري اين رويداد بچه‌ها مي‌توانند تجربه خوبي را كسب نمايند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بازگشت به بالا