کرمی: انتقاد و نقد منصفانه باعث رشد و توسعه تکواندو می شود

 يوسف كرمي گفت: نتیجه کسب شده در مسابقات قهرمانی جهان مطلوب نیست ولی نمی‌توان گفت که کسب مقام سومی در جهان فاجعه است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، یوسف کرمی که در کارنامه اش سه مدال طلا و دو برنز قهرمانی جهان در دو رده سنی به چشم می خورد در خصوص مسابقات قهرمانی جهان 2017 گفت: نتیجه کسب شده در مسابقات جهانی مطلوب نبود و می توانست بهتر باشد ولی کسب عنوان سومی جهان پس از نتایجی که تیم در مسابقات المپیک و جام جهانی گرفت ارزشمند است. اگر کادر فنی قبل از مسابقات جهانی از خرد جمعی، هم فکری و تجربیات بزرگان و پیشکسوتان این رشته استفاده می کرد قطعا می توانستیم امروز شاهد نتایج بهتری باشیم. من از نزدیک شاهد روند برگزاری مسابقات و تلاش تک تک ملی پوشان در کره جنوبی بودم، بچه ها با جان و دل مبارزه می کردند ولی معتقدم اگر بعضی از ملی پوشان قدر موقعیت خود را می دانستند و با دقت بیشتری کار می کردند می توانستند مدال های خوشرنگ تری بدست بیاورند.

کرمی در ادامه گفت: نقد منصفانه امری پذیرفته و ضروری است و باعث رشد و توسعه تکواندو می شود و همه از آن استقبال می کنند ولی آنچه بر کار و روحیه تیم لطمه می زند تخریب برخی از دلسوزان این رشته است که بعضی از نظرات این افراد به تکواندو ضررمی زند. این دوستان که برخی از آنها سالیان سال است از این رشته به دور هستند منتظرند تکواندو نتایج خوبی کسب نکرده و شکست بخورد تا بتوانند مسایل گذشته را مجددا بازگو کرده و حاشیه ای جدید را ایجاد کنند.

عضو شورای فنی فدراسیون با اشاره به صحبت هایی که برخی از اشخاص در خصوص مصاحبه منتشر شده وی گفته اند، بیان کرد: متاسفانه بعضی از افرادی که در بین آنها از پیشکسوتان این رشته نیز هستند ادبیاتی را در مورد من بکار بردند که جای تامل دارد.

وی در ادامه افزود: درمصاحبه ای که از قول من در خصوص دو نفر از ملی پوشان در یکی از رسانه ها منتشر شد، حق مطلب به درستی ادا نشده و برداشت آن شخص اشتباه بود. بازهم تکرار میکنم قهرمان ورزشی پس ازپایین آمدن از سکوی قهرمانی باید مدال کسب شده را فراموش کرده و با نگاه به آینده و بازی‌ها پیش رو به دنبال تکرار موفقیت‌های خود باشد.

کرمی در ادامه گفت: تحقق بخشیدن و جامه عمل پوشاندن به برنامه های مورد نظر فدراسیون در خصوص تیم ملی نیازمند وحدت، همراهی و همفکری همه خانواده تکواندو، رسانه ها، پیشکسوتان و بزرگان این رشته است.

وی در پایان افزود: انتقاد و نقد منصفانه امری پذیرفته شده و ضروری است و باعث رشد و توسعه تکواندو می شود و همه از آن استقبال می کنند ولی آنچه بر کار و روحیه افراد لطمه می زند تخریب است. اگر امروز صحبت هایی از سوی برخی افراد در جامعه شنیده می شود نه تنها کمکی به پیشرفت تکواندو نمی کند بلکه باعث تضعیف این رشته شده و فکر و ذهن مسئولان را به سمتی می برد که وارد مباحث حاشیه ای شده و از کار اصلی خود غافل شوند که در نهایت همه خانواده تکواندو لطمه می بیند، امیدوارم همه ما به دنبال حل مشکلات با شیم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بازگشت به بالا