وطنی: احساس تعلق به کشورم اجازه نداد ملیتم را عوض کنم/ تکواندو ایران را به عنوان یک قدرت در جهان می‌شناسند

 میلاد وطنی نخستین لژیونر تکواندو ایران گفت: پس از موفقیت‌هایی که از سال 2014 در امارات کسب کردم مسئولین این کشور به من پیشنهاد دادند که ملیت خود را عوض کنم اما نپذیرفتم و می خواهم برای کشورم افتخارآفرینی کنم.

میلاد وطنی نخستین تکواندوکار لژیونر ایرانی است که در امارات و برای این کشور مبارزه می‌کند، او از سال 2014 در این کشور حضور پیدا کرده و با توجه به کسب افتخاراتی که برای تکواندو باشگاهی این کشور به ارمغان آورده است اکنون از جایگاه ویژه ای در این کشور برخوردار است.

وطنی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو با اشاره به حضورش در کشور امارات گفت: متولد سال 1369 هستم و از سال 1379 تکواندو را زیرنظر استاد «علی برزگری» در گرگان آغاز کردم و از سال 1385 وارد لیگ ایران شدم. دو سال در لیگ پومسه ایران شرکت کردم و از سال 1387 نیز وارد لیگ کیوروگی شدم و پس از حضور در لیگ‌های پر قدرت ایران، سال 2014 راهی امارات شدم.

وی افزود: در مسابقات «ابوظبی» که با حضور کشورهای حوزه خلیج فارس برگزار شد موفق شدم مدال طلا کسب کنم و به مدت دو سال با تیم «الوحده» امارات قرارداد بستم که در این دو سال توانستم 3 طلا و یک برنز امارات، 2 طلا «دوحه» قطر و برنز تاجیکستان را برای این تیم کسب کنم.

لژیونر کشورمان در ادامه بیان کرد: از سال 2016 در تیم النصر مبارزه می‌کنم و در لیگ نیز موفق شدم از 9 مبارزه 8 پیروزی و مدال طلا کسب کنم و به عنوان نفر نخست رنکینگ لیگ معرفی شوم که پس از کسب این موفقیت‌ها مسئولین امارات به من پیشنهاد دادند در ازای پرداخت مبلغی بالا پاسپورت و ملیتم را عوض کنم اما احساس تعلقی که به کشورم داشتم این اجازه را به من نداد، کد گلوبال من نیز هنوز برای ایران است و تمام امتیازاتم برای کشورم محاسبه می شود.

وطنی تصریح کرد: خدا را شکر مخالفتم با این پیشنهاد مشکلی برای من ایجاد نکرد. برای حضور در مسابقات فوجیره نیز طی تماسی که با آقای پولادگر رییس فدراسیون تکواندو داشتم با ارسال نامه ای از ایشان خواستم که با حضور من به عنوان بازیکن النصر موافقت کنند که ایشان حضور من را تایید کردند.

وی با بیان تفاوت‌های لیگ ایران و امارات افزود: لیگ‌های امارات به هیچ عنوان با ایران قابل مقایسه نیست. این کشور سعی می‌کند با جذب تکواندوکاران از کشورهای مختلفی همچون ایران، کره جنوبی و... سطح فنی خود را ارتقا بخشد که قطعا حضور تکواندوکاران و مربیان خارجی پیشرفت تکواندوی امارات را به همراه خواهد داشت.

لژیونر کشورمان در ادامه خاطر نشان ساخت: همانند دیدگاهی که کشورهای دیگر به ایران دارند، امارات نیز تکواندوی ایران را به عنوان یک قدرت می شناسد و حساب ویژه ای بر روی نام کشورمان باز می کند. باعث افتخارم است که با نام تکواندوکار ایرانی در کشوری دیگر مبارزه کرده و در برخی از تمرینات هم با لباس ایران و فدراسیون شرکت می کنم.

وی اینطور ادامه داد: با توجه به اینکه مسابقات انتخابی ایران همزمان با تمریناتم در امارات است متاسفانه نمی توانم در این رقابت ها حضور پیدا کرده و شانس خود را امتحان کنم. خیلی دلم می‌خواهد و برایم مایه افتخار است شرایط مهیا شود تا اگر شایستگی‌اش را داشتم برای تیم ملی کشورم مبارزه کنم.

وطنی در رابطه با تکواندو ایران گفت: سطح فنی تکواندوکاران ایران عالی است و با پشتوانه سازی که از رده سنی پایه صورت گرفته قطعا در سال‌های آینده شاهد افتخارآفريني بیش از پیش کشورمان خواهیم بود. در رقابت‌های قهرمانی جهان 2017 نیز شاهد درخشش ایران بودیم و توانستیم با جوانان کشورمان عنوان سومی را کسب کنیم و این افتخار کمی برای ایران نیست.

نماینده ایران در امارات در پایان تصریح کرد: از حمایت‌های رییس فدراسیون تشکر می کنم و باعث افتخارم است که به عنوان اولین لژیونر ایران بدون اینکه تابعیتم را عوض کنم در خارج از ایران فعالیت دارم. هدفم این است که در تیم ملی حضور پیدا کنم و در المپیک 2020 یا 2024 براي کشورم افتخارآفرینی کنم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بازگشت به بالا